8. ročník‎ > ‎8.A‎ > ‎

Protidrogový vlak

přidáno: 14. 10. 2012 12:18, autor: Markéta Čechová
Se třídou jsme byli v protidrogovém vlaku. Z venku byl celý stříbrný,  měl zakrytá okna a vevnitř stěny vypadaly jako náš žaludek. Tento vlak jezdí po celé republice a ukazuje lidem, jak jsou drogy špatné a co se z těch lidí stane, když je berou. Jsou to jen trosky, které se bez drog neobejdou. Pouštěli nám čtyřdílný fiktivní seriál. Po každém díle se plátno zvedlo nahoru a za ním byl vždy zlom toho dílu. Bylo to určitě poučné a viděli jsme, co se všechno může stát. když se člověk dá špatným směrem a dostane se až na dno. Bylo to hodně skutečné. Měli to opravdu dobře, udělané mrazilo mě z toho až v zádech.
Anna K.

Dne 3.10.2012 se celý druhý stupeň zúčastnil besedy o drogách. Celé povídání mě bavilo a zajímalo a troufám si říct, že to zaujalo většinu z nás...
Věděla jsem, co všechno drogy dokáží, ale přesto to se mnou dnes docela otřáslo. Vžili jsme se do světa narkomanů a poznali, jak tenkou hranici života a smrti tyto lidé mají. Pak už je jen na jejich pevné vůli, jestli se rozhodnou proti své závislosti bojovat nebo to tak nechají být...
Bylo opravdu strašné sledovat, čeho všeho jsou tito schopni a co vše pro drogu udělají. Většinou odejdou z domova, za svými ,,kamarády” a žijí společně v nějakém starém baráku, jinak se to opravdu nazvat nedá. Jednu stříkačku použije třeba pět lidí... Když jim droga dojde, dostanou absťák a pro novou dávku udělají téměř cokoli. Vyloupí obchod, ukradnou cennosti vlastním rodičům či dokonce ublíží někomu na zdraví.
Z této situace se dostává potom opravdu těžce. Když se někdo přece jen rozhodne bojovat ,trvá třeba i tři roky, než začne normálně žít. Někdo to dokáže napoprvé, někdo za rok, někdo za pět let. Důležité je, když se to nakonec podaří.
Ti, co se rozhodnout žít život s drogami, se moc šťastných konců nedočkají. A většinou tento ,,život” končí brzkou smrtí, což je opravdu smutné...
Jitka

Protidrogový vlak na mě velice silně zapůsobil. Fakt síla. Zdálo se mi, že se za filmové postavy a vůbec všechny lidi, kteří jsou na drogy navyklí, že by se za ně mělo bojovat. Mělo by se zabránit prodávání drog jiným lidem. A vůbec by se mělo zabránit přijímání drog, na což protidrogový vlak upozorňuje a pokouší se zabránit tomuto. A díky mu za to!!!
Martin

Dne 3.10.2012 jsem se třídou byl v protidrogovém vlaku. V tomto vlaku nám pouštěli film, který byl rozdělený na sedm částí. Po každé části toho filmu následovala místnost ve které bylo něco, co se stalo v té části filmu. V první části bylo, jak se dá v hospodě od kamarádů lehko dostat nějaká droga. Potom byla místnost s barem a tam nám pak něco vysvětlovali. K další části filmu jsme procházeli takovým točitým válcem a tam, když jsme procházeli, tak nejspíš všichni měli pocit jako když jsou opilí. Potom bylo zase video a v tom bylo, že pod vlivem alkoholu a drog se dá lehko nabourat a zabít při tom někoho.
Tonda


Comments