7. ročník‎ > ‎7.A‎ > ‎

Čistá řeka Sázava

přidáno: 22. 4. 2013 2:35, autor: Markéta Čechová
9. dubna jsme byli uklízet okolo řeky Sázavy.
Uklízeli jsme dvě hodiny a nasbírali pět pytlů odpadků, které byly odhozeny kolem řeky a všude možně. Šla s námi paní učitelka Dana Nováková a Irena Žaloudková. Lidé by se měli nad sebou zamyslet, aby nevyhazovali odpadky do volné přírody, nepomůže to lidem ani přírodě. Myslím si, že to je dobrá věc uklízet okolo řeky odpadky. Zážitky mám smíšené, protože někteří žáci vůbec neuklízeli.
Včerejší den jsem si užil, protože jsem aspoň pomohl uklidit kousek přírody.
Martin

Vyšli jsme ve 12:00 od školy.Přešli jsme po železném mostě naši řeku. Ocitli jsme se na druhém břehu, nasadili jsme si rukavice a začali sbírat.Našli jsme mnoho věcí,které by vůbec neměli patřit k řece. Například PET lahve, sklenice od piva, oblečení, boty a dokonce i rozbitý vysavač. Nasbírali jsme asi 6 pytlů odpadu.
Šárka

V úterý 9.4. jsme se školou vyrazili na úklid kolem řeky Sázavy. Nikdo z toho zrovna nebyl moc nadšený, jelikož jsme tam šli místo sportovních her. Vyrazili jsme ze školy asi v 11:55. Šli jsme kolem Kácku, přes lávku doprava a pořád rovně. Našli jsme mnoho odpadků, připadalo mi to tam jak na skládce. Myslím, že každý by se měl zamyslet, jaký to má dopad na společnost a na životní prostředí. Řekl bych, že by takové akce mělo pořádat více škol, které mají ve své blízkosti řeku.
Před silnicí,která vedla směrem na Rataje, jsme se otočili a šli zpátky. Cestou zpátky jsme posbírali ještě nějaké odpadky, kterých jsme si cestou tam nevšimli.
Všichni jsme byli rádi, že jsme se do této akce zapojili.
Pavel

Našli jsme i vysavač,který LEŽEL na cestě.
Odpadků bylo opravdu moc. Hodně toho u řeky zůstává po letních rekreantech, ale i po Sázavácích, kteří sem chodí na procházky. Měli bychom si vážit, že zde máme hezká zákoutí.
Dominik

Šli jsme podle řeky. Bylo nás asi 21 dětí,které jsme uklízely, ale někteří nesebrali ani 1 papírek. Nasbírali jsme asi 5 pytlů skoro plných. Docela nás to bavilo.
Našli jsme samé blbosti. Přiznám se, také jsem toho moc nesebral. Bylo to pěkné. Dostali jsme za to pochvalu, takže to za to stálo.
Martin