7. ročník‎ > ‎

7.A


Čistá řeka Sázava

přidáno: 22. 4. 2013 2:35, autor: Markéta Čechová

9. dubna jsme byli uklízet okolo řeky Sázavy.
Uklízeli jsme dvě hodiny a nasbírali pět pytlů odpadků, které byly odhozeny kolem řeky a všude možně. Šla s námi paní učitelka Dana Nováková a Irena Žaloudková. Lidé by se měli nad sebou zamyslet, aby nevyhazovali odpadky do volné přírody, nepomůže to lidem ani přírodě. Myslím si, že to je dobrá věc uklízet okolo řeky odpadky. Zážitky mám smíšené, protože někteří žáci vůbec neuklízeli.
Včerejší den jsem si užil, protože jsem aspoň pomohl uklidit kousek přírody.
Martin

Vyšli jsme ve 12:00 od školy.Přešli jsme po železném mostě naši řeku. Ocitli jsme se na druhém břehu, nasadili jsme si rukavice a začali sbírat.Našli jsme mnoho věcí,které by vůbec neměli patřit k řece. Například PET lahve, sklenice od piva, oblečení, boty a dokonce i rozbitý vysavač. Nasbírali jsme asi 6 pytlů odpadu.
Šárka

V úterý 9.4. jsme se školou vyrazili na úklid kolem řeky Sázavy. Nikdo z toho zrovna nebyl moc nadšený, jelikož jsme tam šli místo sportovních her. Vyrazili jsme ze školy asi v 11:55. Šli jsme kolem Kácku, přes lávku doprava a pořád rovně. Našli jsme mnoho odpadků, připadalo mi to tam jak na skládce. Myslím, že každý by se měl zamyslet, jaký to má dopad na společnost a na životní prostředí. Řekl bych, že by takové akce mělo pořádat více škol, které mají ve své blízkosti řeku.
Před silnicí,která vedla směrem na Rataje, jsme se otočili a šli zpátky. Cestou zpátky jsme posbírali ještě nějaké odpadky, kterých jsme si cestou tam nevšimli.
Všichni jsme byli rádi, že jsme se do této akce zapojili. 
Pavel

Našli jsme i vysavač,který LEŽEL na cestě.
Odpadků bylo opravdu moc. Hodně toho u řeky zůstává po letních rekreantech, ale i po Sázavácích, kteří sem chodí na procházky. Měli bychom si vážit, že zde máme hezká zákoutí.
Dominik

Šli jsme podle řeky. Bylo nás asi 21 dětí,které jsme uklízely, ale někteří nesebrali ani 1 papírek. Nasbírali jsme asi 5 pytlů skoro plných. Docela nás to bavilo.
Našli jsme samé blbosti. Přiznám se, také jsem toho moc nesebral. Bylo to pěkné. Dostali jsme za to pochvalu, takže to za to stálo.
Martin


Dojmy z filmu Síla lidskosti

přidáno: 28. 2. 2013 13:53, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 28. 2. 2013 13:54 ]

Síla lidskosti

V úterý jsem byl se školou na filmu, který se vztahoval k Nicolasi Wintonovi a jeho takzvaným dětem. Pro mnoho lidí to mohl být velice dojemný film o zachraňování dětí před válkou.
Na jaře roku 1938 přijel mladý bohatý úředník Nicholas Winton za svým přítelem do Prahy, ten mu ukázal chudé rodiny, které musely kvůli nacistům žít ve stanech a mít sotva co do úst. Nejvíce toho rozpoutala Mnichovská konference v roce 1938, kdy nás Britové odmítli bránit před Němci, aby tím nerozpoutali válku. Tak Němcům podepsali smlouvu, že mohou obsadit "Sudety” (české pohraničí, kde žilo hodně Němců) a my jim v tom nebudeme bránit. Britové si marně namlouvali,že si Hitler vezme Sudety a přestane vystrkovat růžky. Nicholas Winton, když uviděl tyto chudé rodiny, rozbušilo se mu srdce, cítil, že jim musí pomoci a taky to udělal, začal si sepisovat děti z okolí (hlavně Židy a Romy), aby je mohl dostat pryč, potom obvolal různé země, ale zpátky se mu ozvaly jen dvě, Velká Británie a Švýcarsko. Povedlo se mu kontaktovat spoustu rodin, hlavně z Velké Británie a tak začal posílat české děti pryč ze země,která bude, co nevidět obklopena válkou. Nejdříve nastoupily děti na vlak v Čechách, odtamtud jeli do Německa a poté lodí do Velké Británie. Psalo se 1. září 1939, Nicholas Winton poslal pryč ze země už 669 dětí, přesně v tento den měl přijet největší vlak, ale už nikdy nepřijel, začala válka a v naší zaslíbené české zemi a i v ostatních zemích začal pekelný "Holocaust” ( extrémní vyvražďování židů) a nejen to, téměř všichni lidé, kteří pracovali na odbojích, nebo nebyli árijské ras,y odvezli Němci do koncentračních táborů. A toto ty děti nemohli přežít.
Nicholas Winton byl a je opravdový hrdina a my bychom si z něj měli vzít patřičný příklad. Pavel

Film - Síla lidskosti

V úterý jsme šli do kina na film.
Bylo to o jednom pánovi, který zachraňoval děti před druhou světovou válkou. Nicolas Winton musel shromáždit dostatek peněz, aby umožnil dětem odjet do Anglie. Vedl svoji “knihu útržků”. Tam měl fotky a seznamy dětí. Zařizoval adoptivní rodiče, kteří by si je vzali. Udělal pro záchranu dětí spoustu věcí. Dokonce i něco padělal. Zachránil asi 669 dětí. Mohl jich zachránit víc, ale vypukla druhá světová válka.
Kdyby jeho žena nenašla tu knihu, nikdy bychom jsme se o tomto hrdinském činu nedozvěděli. Klára

Adopce

Co bych řekl na to, že by moji rodiče adoptovali kluka nebo holku?Moje rodiče by asi řekli, že se musím rozdělit o kapesné, dárky... Doufal bych, že by byl ten adoptovaný sourozenec hodný a přátelský. Seznámil bych ho s mými kamarády ze školy. Chtěl bych ho naučit mou řeč, kdyby mluvil anglicky. Žil by normální život v naší rodině. Byl bych rád, kdyby měl stejné zájmy jako já. Byl bych s ním kamarád. Souhlasil bych s adopcí, kdyby byl hodný nebo hodná. Marek

Film

Film pod názvem Síla lidskosti se odehrává v roce 1938 - 1939, kdy se muž jménem Winton pokouší zachránit děti z Československa.
Děti posílá do Anglie, protože tuší, že Hitler rozpoutá válku. Děti posílá vlaky, které projíždějí i přes Německo s podmínkou, že děti pojedou samy. Adoptivní rodiče za každé dítě zaplatí 50 liber. Dohromady měl odvézt přes 2 tisíce dětí, to se mu ale bohužel nepovedlo, protože v roce 1939 začala válka. Proto vlak, ve kterém bylo okolo 239 dětí nemohl odjet. Děti, co byly už v Anglii, se dozvěděly, že vypukla válka. Zachránil okolo 669 dětí. Děti, které se vrátily do Československa, zjistily, že jejich rodiči jsou ve většině případů mrtví. A tak se většina z nich vrátila do Anglie. Většina z nich jsou velmi úspěšní lidé. Film byl moc pěkný. Zdeněk

Nicholas Winton

V úterý jsme byli na filmu Síla lidskosti. Film je o Nicholasi Wintonovi, který zachránil děti před smrtí.
Nicholas Winton je jeden z nejstarších lidí světa. Je mu 104 let, ale vůbec na ně nevypadá. Zachránil kolem 669 dětí, byl to Angličan. Pracoval v bance jako úředník. Za záchrany zaplatil velké peníze. Dal i nějaké peníze do fondu, aby se tyto děti mohly dostat zpět do Československa po válce. Většina jich zůstala v Anglii.
Dá se říct, že Winton je hrdina. Dominik

Nicholas Winton - Síla lidskosti

Dnes jsem se rozhodla, že budu psát o Nicholasu Wintonovi, který zachránil děti z Československa před válkou a odvezl je do Anglie.
Nihcolas Winton - Síla lidskosti natočil Matěj Mináč. Nicholasu Wintonovi bylo 29 let, když se rozhodl, že osvobodí děti z Československa a odveze je do Anglie. Začal obvolávat všechny země světa, ale skoro všichni odmítli až na Anglii a Švédsko. Nicholas Winton v roce 1939 zachránil okolo 669 dětí. Chtěl odvést dalších 251 dětí,ale vypukla druhá světová válka a Němci je odvezli do koncentračních tábotů. Nicholasu Wintonovi je skoro 104 let.
Tento dokument se mi líbil a alespoň jsem se něco nového dozvěděla. Marie

Síla lidskosti

V úterý jsme šli se školou do kina na film Síla lidskosti.
Paní třídní učitelka nám už před filmem říkala, že se nám film bude líbit. Nemýlila se. Tento dokumentární film byl o Nicolasovi Wintonovi, který zachránil 669 československých dětí, které by jinak zřejmě skončily v koncentračních táborech. Byl to od něj hrdinský čin, ale vůbec se s ním nechlubil. Od 29-letého muže bychom asi toto nečekali. Nejdříve přijel nevědomky do Prahy za svým přítelem, který mu ale ukázal hladovějící rodiny. Bylo mu jich líto, tak se rozhodl je zachránit. Proto sepsal seznam dětí a zfalšoval jejich pasy, aby je mohl bezpečně převézt do bezpečí - do Anglie nebo Švýcarska. Všechny vlaky s dětmi bezpečně odjely a děti byly v bezpečí, mimo posledního, který na neštěstí neodjel, protože začala válka.
Byl to velmi dojemný film. Matěj

Síla lidskosti

Dne 12.2. jsme šli do kina na film Síla lidskosti. Na úvod nám dramaturg řekl něco o filmu.
V hlavní roli se objevoval Nicholas Winton, který zachránil před 2. světovou válkou 669 dětí. V té době bylo dětem kolem 5 až 7 let. Nicholas Winton musel zfalšovat některé doklady, aby dostal děti do Velké Británie. Děti dostaly adoptivní rodiče.
Teď je těm malým dětem přes 60 let. Nicolas Winton tuto věc tajil před světem celých 50 let. Jeho žena našla na půdě v truhle staré doklady a fotky těch 669 dětí.
Nicholasu Wintonovi je 103 let, stará se o záhrádku a věnuje se charitě. Tento film se mi moc líbil. Šárka

Síla lidskosti

Tento film popisuje chrabrost pana Wintona. Tento muž za doby před 2. sv. válkou z Československa na vlastní nebezpečí odvezl vlakem 669 dětí. Odeslal je do Británie a tak zachránil JEJICH ŽIVOT. Jan

Jak se (ne)dočkat dospělosti

přidáno: 16. 1. 2013 1:35, autor: Markéta Čechová

Dnes budu psát o tom,jak se dočkat a přečkat ve zdraví do dospělosti.

Ve věku 12-18 let je puberta a také je větší nebezpečí, že si ublížíme, protože v tomto věku většina dětí hazarduje, riskuje. Abychom se dočkali 18 let, neměli bychom se dostávat do hnusného, špinavého prostředí. V takových prostředích bývají děti, ale i dospělí, kteří kouří, fetují a spoustu dalších hrozných věcí. Neměli bychom vymýšlet různé nesmyslné věci, které jsou nebezpečné a ohrožují nás a jiné lidi. Proto bychom měli raději sportovat a také hrát různé hry (venkovní, stolní). V dnešní době potkávám děti, které jsou mladší 12let a také kouří.

Nekuřte, nefetujte, protože máte celý život před sebou.

Marek Knittl

Těšení na Vánoce

přidáno: 10. 12. 2012 10:01, autor: Markéta Čechová

Již od podzimu se velmi těším na Vánoce.
Jelikož toto pondělí (26.11.2012), začal adventní týden, koupil jsem si a rozvěsil po pokoji různé vánoční osvětlení. Na Vánocích se mi líbí hlavně ta atmosféra (hrají koledy, bliká stromeček...), potom se mi také líbí dárky, které dostávám, a televizní pořady v TV, na které se rád dívám. Týden před Vánoci jdeme s tátou pro vánoční stromeček, který ale ozdobíme až na Štědrý den. Vánoce jsou jedním z mých nejoblíbenějších svátků.
Matěj Kocourek

Vánoce jsou svátek ,který slavíme 24.prosince.
O Vánocích si dáváme dárky a plníme tradice. Krájíme jablíčka, vyrábíme z vlašské skořápky svíčku. Každý týden v prosinci zapalujeme svíčku na adventním věnci. Zpíváme koledy předtím, než si rozdáme dárky. Vánoční den slavíme tak, že celý den se nejí, až na snídani. K večeři se dává většinou bramborový salát a kapr.
My čekáme do osmé hodiny a pak zalezeme do mého pokoje. Poté zazvoní zvonek a jdeme do obývacího pokoje. Rozdělíme a rozbalíme dárky, jíme cukroví a zpíváme vánoční koledy.
Jinak vše děláme kvůli mému bratrovi, ten ještě věří na Ježíška.
Martin Chloupý

Zvíře, kterým bych chtěl být...

přidáno: 10. 12. 2012 9:56, autor: Markéta Čechová

Býk

Kdybych měl být zvířetem, byl bych zvířetem divokým a svobodným.
Například býk je docela svobodný, když ho nechytnou a nezavřou někam do klece. Ale jinak se má dobře. Může si běhat, kde chce a dělat, co chce. Naopak domácí mazlíček musí být zavřený, musí čekat na páníčky, aby s nimi šli ven nebo také jídlo a pití. Domácí mazlíčci například psi jsou hodně týráni a někdy je i dokonce zabijou. Například v Americe jeden muž dostal chuť na psí maso, a tak ho na zahradě sežral. A na lidi, co šli okolo, začal štěkat a ty lidi na něj zavolali policii. Avšak týrání zvířat je i v Česku. Jeden muž pověsil svého psa na šňůru a začal do něho sekat sekáčkem na maso. Takže je lepší být divoké zvíře.
A také moje znamení je býk.
Zdeněk Hlaváček

Lev

Chtěl bych být divokým, jako je třeba lev.
Lev je moje nejoblíbenější zvíře. Chtěl bych být lvem, protože je králem zvířat a je masožravec. Bydlí hlavně na savaně mezi žirafami a nosorožci atd. Je jeden z největších masožravců na světě. Žádné zvíře na něj nemá. I kdybych tím lvem byl, tak bych byl 22 hodin úplně líný. Jenom 2 hodiny bych něco dělal. Ale já bych nebyl líný jako lev, protože bych lovil zvěř na savaně. Lovil bych jenom antilopy, ty jdou hodně lehce chytit.
Tohle zvíře bych chtěl být - LEV.
Dominik Janča

1-5 of 5