5. ročník‎ > ‎5.B‎ > ‎

Města z krabiček

přidáno: 18. 2. 2013 5:28, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 27. 2. 2013 13:19 ]

TUŽKOV NAD TOVÁRNOU 

Naše město je známé svou továrnou na žvýkačky Orbit. Obyvatelé jsou milí a pracovití. Návštěvníci ocení i občerstvení pana Huga, který tam pracuje už 50 let! A to nejlepší na továrně je, že nijak neznečišťuje ovzduší. Jsme také známí našimi horkými prameny, které jsou léčivé. Naše město má 1200 obyvatel, což jsou tužky. Náš starosta je pracovitý a velmi hezky se stará o naše město. Takhle pilný starosta tu byl před několika desítky let první. Návštěvníci můžou taky vyzkoušet náš dlouhý tobogán. 

LAS VEGAS - LIDOŽROUTOV 

V tom městě najdete výrobnu sušenek Zlaté a čajovnu a výrobnu čajů babička a Pickwick. Zde najdete i obchod s voňavkami od Loreal. Je tu i parkoviště zdarma. Je tu i nejlepší kontejner světa. Zajímavost však je, že v tomto městě před 110 lety přebýval v kostele lidožrout. Je tu i mnoho mrakodrapů i kostel. V tomto Las Vegas je 5000 obyvatel. V největším mrakodrapu sídlí prezident lidožroutů. Narodil se tu i náš nejslavnější primář Pepa. Primář Pepa se narodil z rodu lidožroutů a čeledi lidožroutovití. A potom se odstěhoval do Vídně, kde se oženil s Michalou Turkovou. 

CRAZY - CITY 

Ahoj, 
já a moje kamarádka bydlíme ve městečku Crazy - City. Je to sice malé město, ale velmi útulné. Máme tu pole, kde nejraději hrajeme na schovku, také je tu les a v lese hájovna, kam chodí pan Špaček a ukazuje nám všelijaké věci, které tam vyrobil a jaké si z toho udělal krásné místo. Je to jeho druhý domov. Je tu i veliké, tedy menší, ale s obrovskou skluzavkou, dětské hřiště. Hned naproti je náměstíčko s krásnou starověkou fontánou a je tu i kostel sv. Ježíše, kam se chodí moje babička kažkou sobotu modlit. A konečně je tu šest baráků a v jednom bydlím já, naproti kamarádka, potom pan Špaček a hodná paní Růžičková, která pěstuje okurky a když vyrostou, vždy nám nějaké dá. A moje a kamarádčina babička bydlejí spolu a v posledním baráku bydlí pejsek Rek a pan Novák, který je tak příjemný, že nám někdy Reka půjčí. A to je moje město Crazy - City.