Akce třídy 5.B

přidáno: 13. 12. 2012 0:04, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 16. 12. 2012 23:51 ]
V hodině informatiky si žáci 5. B zapsali zajímavé postřehy z akcí konaných od začátku letošního školního roku. To, jak umí vyjádřit své zážitky, můžete posoudit v následujících ukázkách.

Chameleon

Naše třída 5.B. adoptuje zvířátko – chameleona laločnatého. Je malý a zelený a každý měsíc na něj přispíváme 7 Kč. Je ze ZOO Praha a možná se na něj i pojedeme podívat.Těšíme se. S chameleónem se setkal i Robinson Crusoe, kterého právě čteme. Kniha je zajímavá, dovídáme se, co dělá Robinson na ostrově. Se třídou budeme chameleona kreslit.

Exkurze v klášteře

Naše třída 5.B, vyrazila v říjnu na exkurzi do SÁZAVSKÉHO KLÁŠTERA. Paní průvodkyně nám nejdříve dala hádanku, kolik měří hlavní gotická věž – měřila 56 metrů -, potom jsme se šli podívat na Severku – je to severní zahrada- dozvěděli jsme se také, že tam dříve byl hřbitov. Konečně jsme dorazili do kláštera. Viděli jsme: staré fresky, obrazy, sochy, veliký oltář, v místnosti, kde byl také obraz sv. Prokopa, který přisliboval přání svým mrknutím. Na věž jsme se bohužel nedostali, ale půjdeme tam na jaře.
TAK SE TĚŠTE NA DALŠÍ ZÁPISKY.

Hrabání v klášteře

My jsme třída 5.B a rozhodli jsme se, že budeme pomáhat v klášteře.
Ve čtvrtek 15.11. jsme šli do kláštera hrabat listí do Severní zahrady. Listí tam bylo docela hodně, celkem jsme odvezli 14 koleček, což naplní celý valník.
Nehrabali jsme jenom listí, ale také jsme očišťovali základy, to se jen tak někomu nepoštěstí. Moc nás to bavilo, bylo to fajn.

Plazi

Na prohlídce plazů jsme viděli nádherné plazy. Například agamu velkou, chameleona, sklípkana a štíra. Za zodpovězené otázky jsme dostávali bonbony. Mohli jsme si zakoupit odznáčky s chameleónem, s tarantulí a s mlokem. Mohli jsme se vyfotografovat s chameleonem a pochovat agamu a hada.

Výlet na Blaník

26.9. jsme byli na Blaníku. Dostali jsme průvodce, kde jsme plnili různé úkoly např.obkreslování listů, spojovaní zvířat a jejich potravy. Viděli jsme i Veřejovou skálu, kde podle pověsti spí Blaničtí rytíři a až bude naší zemi nejhůře, vyjedou včele se svatým Václavem. Šli jsme k rozhledně, na kterou jsme vystoupali až na vrchol a odtud jsme viděli okolí Vlašimi atd…

A to je vše k našemu výletu na Blaník.

PŘEHLÍDKA PLAZŮ

V listopadu byla ve škole přehlídka plazů. Viděli jsme například: chameleona, sklípkany, agamu a želvu. Dozvěděli jsme se, že nejjedovatější žába na světě je pralesnička strašná. Také jsme mohli zkusit nakrmit chameleona, který má delší jazyk než své celé tělo. Živí se cvrčky a jiným hmyzem. Dozvěděli jsme se plno zajímavých věcí.