2. pololetí v 5. B

přidáno: 5. 8. 2013 12:53, autor: Markéta Čechová
V hodině českého jazyka si žáci zapsali zajímavé postřehy a zážitky z akcí konaných ve druhém pololetí letošního školního roku. V období od února až do června třídu provázelo putování s Harrym Potterem. Hráli jsme různé hry, luštili křížovky, kvízy. Vše vycházelo ze společné četby knihy Harry Potter a kámen mudrců. Každý týden jsme četli jednu kapitolu a po té plnili různé úkoly. To, jak umí děti vyjádřit své zážitky, nejen z putování s Harrym, můžete posoudit v následujících ukázkách.

Harry Potter

S Harrym jsme začali druhé pololetí. Když jsme ho četli, tak paní učitelku napadlo, že se rozdělíme na koleje z Bradavic. Ty koleje se jmenují Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel. Děláme různé křížovky a hry. Kolej, která získá do konce roku nejvíce bodů, vyhraje. Za každý přinesený sběr dostáváme 10 bodů a i za ostatní připravené věci nebo výhru v soutěži. Moc nás to baví, teda aspoň většinu dětí a dozvídáme se i nové věci. Teď je to napínavé, uvidíme, kdo vyhraje. O první místo zatím bojují Mrzimor a Zmijozel.
Sojková, Zelenková

V tomto pololetí jsme začali číst Harryho Pottera. Paní učitelka připravuje různé hry. Také vymyslela soutěž: nakreslili jsme si erby jednotlivých kolejí a utvořili soutěžní týmy. Za rychlé sbalení, křížovku nebo hru si k erbu připneme body. Vůbec nevíme, kdo vyhraje...Stále se to mění. My jsme ve Zmijozelu a moc nás to baví.
Schneiderová, Šabaková

Zdravé svačinky

Mňam, mňam byly dobré. Jednou jsme na základě čtení Mateřídoušky dostali nápad, že si uděláme zdravé svačinky do školy. Dělali jsme smajlíky, autíčka a různé obličeje ze zeleniny a ovoce. Byly moc krásné. Mňam! Moc se nám to povedlo a podívejte se na obrázky.
Petruňová, Mika

Mezitřídní soutěž v „ Krasočtení“

Každý rok všichni žáci 1. stupně soutěží v ročníku o nejlepšího čtenáře. Z naší třídy byli vybráni do mezitřídního kola Vanda Šabaková, Aneta Zelenková a Filip Wagner. Mezitřídní kolo proběhlo v knihovně a paní knihovnice vybíraly vítěze. V letošním roce 1. místo v soutěži pátých tříd vybojovala Anetka Zelenková. Blahopřejeme!

Vycházka do lesa

V pondělí 13.5.jsme se vydali do lesa s pány lesníky. Nejdříve jsme poznávali listy, a pak jsme šli dál. Viděli jsme stromy, které napadl lýkožrout a houba. Ukázali nám, jak měří výšku a tloušťku stromů. Konec dne jsme ukončili svačinou, kterou jsme spořádali cestou zpátky do školy.
Zámostný, Nekvinda

Exkurze Kutná Hora

Ve čtvrtek 23. května jsme jeli na exkurzi do Kutné Hory. Měli jsme sraz před školou v 8 hodin, kde nás vyzvedl autobus a jeli jsme. Když jsme dorazili, šli jsme na Vlašský dvůr. Pan mincmistr nás provedl po dvoře a řekl nám o jeho bohaté historii. Tam jsme soutěžili holky proti klukům v zodpovídání otázek. Kluci vyhráli, ale nám to nevadilo. Poté jsme šli k Chrámu sv. Barbory, který jsme si zkusili nakreslit. Docela to bylo hezké, i když velmi těžké. Ty fiály byly hrozně malé! Po sv. Barboře následovala exkurze do dolu Osel. Stěny byly pokryté krápníky. Měli jsme na sobě perkytle, bílé helmy a velké svítilny. Byla tam pořádná tma. Z dolu jsme šli rovnou do autobusu a jeli domů.
Sojková, Zelenková

Dětský den

Se třídou jsme byli na Ostrově na Dětském dni. Bylo tam moc soutěží a také kreslení na obličej. Mohli jsme házet míčkem, střílet na bránu, chytat rybičky, skákat v pytli ...Nejvíc se mi líbilo házení míčkem a sestřelování lahví proudem vody.Škoda jen, že bylo mokro a trochu pršelo. Ale všem se to moc líbilo.
Votavová

Malování v Sázavském klášteře

13. 6. jsme byli v klášteře. Nebyli jsme tam na prohlídce, byli jsme si ho namalovat. Byla to velká zábava. Ráno jsme se shromáždili ve třídě. S sebou jsme vzali velké kartonové obrazy, na kterých byl namalovaný klášter a různě umístěné kvízové otázky. Celá třída byla rozdělená do čtyř skupin a vznikly čtyři velké obrazy. Pro paní kastelánku to bylo překvapení. V klášteře jsme si vybrali pěkné místo a malovali. Obrázky byly nádherné.
Procházková
Ve čtvrtek jsme si se třídou vyšli do Sázavského kláštera. Třída byla rozdělená do čtyř skupinek a každá skupina vytvořila obraz kláštera se zakomponovanými otázkami. Naši práci jsme odnesli paní kastelánce do kláštera a ta nám slíbila, že nás příště vezme na věž nebo na netradiční prohlídku. Pak jsme si mohli kamkoliv sednout a začít kreslit klášter. Někdo si vybral vstupní bránu, někdo gotickou věž, kostel nebo trojlodí. Kreslili jsme dvě hodiny. Moc se nám v klášteře líbilo.
Vlasáková