5. ročník‎ > ‎

5.B


2. pololetí v 5. B

přidáno: 5. 8. 2013 12:53, autor: Markéta Čechová

V hodině českého jazyka si žáci zapsali zajímavé postřehy a zážitky z akcí konaných ve druhém pololetí letošního školního roku. V období od února až do června třídu provázelo putování s Harrym Potterem. Hráli jsme různé hry, luštili křížovky, kvízy. Vše vycházelo ze společné četby knihy Harry Potter a kámen mudrců. Každý týden jsme četli jednu kapitolu a po té plnili různé úkoly. To, jak umí děti vyjádřit své zážitky, nejen z putování s Harrym, můžete posoudit v následujících ukázkách. 

Harry Potter

S Harrym jsme začali druhé pololetí. Když jsme ho četli, tak paní učitelku napadlo, že se rozdělíme na koleje z Bradavic. Ty koleje se jmenují Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel. Děláme různé křížovky a hry. Kolej, která získá do konce roku nejvíce bodů, vyhraje. Za každý přinesený sběr dostáváme 10 bodů a i za ostatní připravené věci nebo výhru v soutěži. Moc nás to baví, teda aspoň většinu dětí a dozvídáme se i nové věci. Teď je to napínavé, uvidíme, kdo vyhraje. O první místo zatím bojují Mrzimor a Zmijozel. 
Sojková, Zelenková

V tomto pololetí jsme začali číst Harryho Pottera. Paní učitelka připravuje různé hry. Také vymyslela soutěž: nakreslili jsme si erby jednotlivých kolejí a utvořili soutěžní týmy. Za rychlé sbalení, křížovku nebo hru si k erbu připneme body. Vůbec nevíme, kdo vyhraje...Stále se to mění. My jsme ve Zmijozelu a moc nás to baví.
Schneiderová, Šabaková

Zdravé svačinky

Mňam, mňam byly dobré. Jednou jsme na základě čtení Mateřídoušky dostali nápad, že si uděláme zdravé svačinky do školy. Dělali jsme smajlíky, autíčka a různé obličeje ze zeleniny a ovoce. Byly moc krásné. Mňam! Moc se nám to povedlo a podívejte se na obrázky. 
Petruňová, Mika

Mezitřídní soutěž v „ Krasočtení“

Každý rok všichni žáci 1. stupně soutěží v ročníku o nejlepšího čtenáře. Z naší třídy byli vybráni do mezitřídního kola Vanda Šabaková, Aneta Zelenková a Filip Wagner. Mezitřídní kolo proběhlo v knihovně a paní knihovnice vybíraly vítěze. V letošním roce 1. místo v soutěži pátých tříd vybojovala Anetka Zelenková. Blahopřejeme!

Vycházka do lesa

V pondělí 13.5.jsme se vydali do lesa s pány lesníky. Nejdříve jsme poznávali listy, a pak jsme šli dál. Viděli jsme stromy, které napadl lýkožrout a houba. Ukázali nám, jak měří výšku a tloušťku stromů. Konec dne jsme ukončili svačinou, kterou jsme spořádali cestou zpátky do školy. 
Zámostný, Nekvinda

Exkurze Kutná Hora

Ve čtvrtek 23. května jsme jeli na exkurzi do Kutné Hory. Měli jsme sraz před školou v 8 hodin, kde nás vyzvedl autobus a jeli jsme. Když jsme dorazili, šli jsme na Vlašský dvůr. Pan mincmistr nás provedl po dvoře a řekl nám o jeho bohaté historii. Tam jsme soutěžili holky proti klukům v zodpovídání otázek. Kluci vyhráli, ale nám to nevadilo. Poté jsme šli k Chrámu sv. Barbory, který jsme si zkusili nakreslit. Docela to bylo hezké, i když velmi těžké. Ty fiály byly hrozně malé! Po sv. Barboře následovala exkurze do dolu Osel. Stěny byly pokryté krápníky. Měli jsme na sobě perkytle, bílé helmy a velké svítilny. Byla tam pořádná tma. Z dolu jsme šli rovnou do autobusu a jeli domů.
Sojková, Zelenková

Dětský den

Se třídou jsme byli na Ostrově na Dětském dni. Bylo tam moc soutěží a také kreslení na obličej. Mohli jsme házet míčkem, střílet na bránu, chytat rybičky, skákat v pytli ...Nejvíc se mi líbilo házení míčkem a sestřelování lahví proudem vody.Škoda jen, že bylo mokro a trochu pršelo. Ale všem se to moc líbilo.
Votavová

Malování v Sázavském klášteře

13. 6. jsme byli v klášteře. Nebyli jsme tam na prohlídce, byli jsme si ho namalovat. Byla to velká zábava. Ráno jsme se shromáždili ve třídě. S sebou jsme vzali velké kartonové obrazy, na kterých byl namalovaný klášter a různě umístěné kvízové otázky. Celá třída byla rozdělená do čtyř skupin a vznikly čtyři velké obrazy. Pro paní kastelánku to bylo překvapení. V klášteře jsme si vybrali pěkné místo a malovali. Obrázky byly nádherné.
Procházková
Ve čtvrtek jsme si se třídou vyšli do Sázavského kláštera. Třída byla rozdělená do čtyř skupinek a každá skupina vytvořila obraz kláštera se zakomponovanými otázkami. Naši práci jsme odnesli paní kastelánce do kláštera a ta nám slíbila, že nás příště vezme na věž nebo na netradiční prohlídku. Pak jsme si mohli kamkoliv sednout a začít kreslit klášter. Někdo si vybral vstupní bránu, někdo gotickou věž, kostel nebo trojlodí. Kreslili jsme dvě hodiny. Moc se nám v klášteře líbilo.
Vlasáková

Města z krabiček

přidáno: 18. 2. 2013 5:28, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 27. 2. 2013 13:19 ]

TUŽKOV NAD TOVÁRNOU 

Naše město je známé svou továrnou na žvýkačky Orbit. Obyvatelé jsou milí a pracovití. Návštěvníci ocení i občerstvení pana Huga, který tam pracuje už 50 let! A to nejlepší na továrně je, že nijak neznečišťuje ovzduší. Jsme také známí našimi horkými prameny, které jsou léčivé. Naše město má 1200 obyvatel, což jsou tužky. Náš starosta je pracovitý a velmi hezky se stará o naše město. Takhle pilný starosta tu byl před několika desítky let první. Návštěvníci můžou taky vyzkoušet náš dlouhý tobogán. 

LAS VEGAS - LIDOŽROUTOV 

V tom městě najdete výrobnu sušenek Zlaté a čajovnu a výrobnu čajů babička a Pickwick. Zde najdete i obchod s voňavkami od Loreal. Je tu i parkoviště zdarma. Je tu i nejlepší kontejner světa. Zajímavost však je, že v tomto městě před 110 lety přebýval v kostele lidožrout. Je tu i mnoho mrakodrapů i kostel. V tomto Las Vegas je 5000 obyvatel. V největším mrakodrapu sídlí prezident lidožroutů. Narodil se tu i náš nejslavnější primář Pepa. Primář Pepa se narodil z rodu lidožroutů a čeledi lidožroutovití. A potom se odstěhoval do Vídně, kde se oženil s Michalou Turkovou. 

CRAZY - CITY 

Ahoj, 
já a moje kamarádka bydlíme ve městečku Crazy - City. Je to sice malé město, ale velmi útulné. Máme tu pole, kde nejraději hrajeme na schovku, také je tu les a v lese hájovna, kam chodí pan Špaček a ukazuje nám všelijaké věci, které tam vyrobil a jaké si z toho udělal krásné místo. Je to jeho druhý domov. Je tu i veliké, tedy menší, ale s obrovskou skluzavkou, dětské hřiště. Hned naproti je náměstíčko s krásnou starověkou fontánou a je tu i kostel sv. Ježíše, kam se chodí moje babička kažkou sobotu modlit. A konečně je tu šest baráků a v jednom bydlím já, naproti kamarádka, potom pan Špaček a hodná paní Růžičková, která pěstuje okurky a když vyrostou, vždy nám nějaké dá. A moje a kamarádčina babička bydlejí spolu a v posledním baráku bydlí pejsek Rek a pan Novák, který je tak příjemný, že nám někdy Reka půjčí. A to je moje město Crazy - City.


Harfenistka Vanda Šabaková

přidáno: 13. 12. 2012 0:07, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 16. 12. 2012 23:29 ]


Akce třídy 5.B

přidáno: 13. 12. 2012 0:04, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 16. 12. 2012 23:51 ]

V hodině informatiky si žáci 5. B zapsali zajímavé postřehy z akcí konaných od začátku letošního školního roku. To, jak umí vyjádřit své zážitky, můžete posoudit v následujících ukázkách. 

Chameleon

Naše třída 5.B. adoptuje zvířátko – chameleona laločnatého. Je malý a zelený a každý měsíc na něj přispíváme 7 Kč. Je ze ZOO Praha a možná se na něj i pojedeme podívat.Těšíme se. S chameleónem se setkal i Robinson Crusoe, kterého právě čteme. Kniha je zajímavá, dovídáme se, co dělá Robinson na ostrově. Se třídou budeme chameleona kreslit.

Exkurze v klášteře

Naše třída 5.B, vyrazila v říjnu na exkurzi do SÁZAVSKÉHO KLÁŠTERA. Paní průvodkyně nám nejdříve dala hádanku, kolik měří hlavní gotická věž – měřila 56 metrů -, potom jsme se šli podívat na Severku – je to severní zahrada- dozvěděli jsme se také, že tam dříve byl hřbitov. Konečně jsme dorazili do kláštera. Viděli jsme: staré fresky, obrazy, sochy, veliký oltář, v místnosti, kde byl také obraz sv. Prokopa, který přisliboval přání svým mrknutím. Na věž jsme se bohužel nedostali, ale půjdeme tam na jaře.
TAK SE TĚŠTE NA DALŠÍ ZÁPISKY.

Hrabání v klášteře

My jsme třída 5.B a rozhodli jsme se, že budeme pomáhat v klášteře.
Ve čtvrtek 15.11. jsme šli do kláštera hrabat listí do Severní zahrady. Listí tam bylo docela hodně, celkem jsme odvezli 14 koleček, což naplní celý valník.
Nehrabali jsme jenom listí, ale také jsme očišťovali základy, to se jen tak někomu nepoštěstí. Moc nás to bavilo, bylo to fajn.


Plazi

Na prohlídce plazů jsme viděli nádherné plazy. Například agamu velkou, chameleona, sklípkana a štíra. Za zodpovězené otázky jsme dostávali bonbony. Mohli jsme si zakoupit odznáčky s chameleónem, s tarantulí a s mlokem. Mohli jsme se vyfotografovat s chameleonem a pochovat agamu a hada.

Výlet na Blaník

26.9. jsme byli na Blaníku. Dostali jsme průvodce, kde jsme plnili různé úkoly např.obkreslování listů, spojovaní zvířat a jejich potravy. Viděli jsme i Veřejovou skálu, kde podle pověsti spí Blaničtí rytíři a až bude naší zemi nejhůře, vyjedou včele se svatým Václavem. Šli jsme k rozhledně, na kterou jsme vystoupali až na vrchol a odtud jsme viděli okolí Vlašimi atd…

A to je vše k našemu výletu na Blaník.

PŘEHLÍDKA PLAZŮ

V listopadu byla ve škole přehlídka plazů. Viděli jsme například: chameleona, sklípkany, agamu a želvu. Dozvěděli jsme se, že nejjedovatější žába na světě je pralesnička strašná. Také jsme mohli zkusit nakrmit chameleona, který má delší jazyk než své celé tělo. Živí se cvrčky a jiným hmyzem. Dozvěděli jsme se plno zajímavých věcí.

1-4 of 4