Návštěva kláštera

přidáno: 24. 4. 2013 0:45, autor: Markéta Čechová

27.3.2013 navštívili žáci třetí B zahradu kláštera v Sázavě. Děti přinesly usušené pečivo a seno pro ovce a jehňata chovaná v klášterní zahradě.

Malování se 6.B

přidáno: 14. 12. 2012 3:03, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 14. 12. 2012 3:04 ]

Malování s 3. třídou šlo úplně normálně: my 6.B jsme ve středu 31.října čekali, až dorazí třeťáci, pak přišli a hádali podle našich autoportrétů, kdo jsme kdo (nejúspěšnější byla naše bývalá třídní, paní učitelka Modráčková) a sedli si k nám do lavice.Tam jsme se vzájemně představili a začali jsme malovat. Malovali jsme stromy - napůl na jaře a v létě, napůl na podzim. Já měl na starost dva kluky - Šímu a Páju. Pak i Tondu, protože ten, koho měl na starost, se mu rozbrečel. Říkali jsme, že třeťáci budou mít obrázky hezčí než my. Hodina rychle utekla a třeťáci ještě neměli hotovo, budou si obrázky ještě dodělávat. No a to je asi všechno, na co si pamatuji, bylo to fajn, příště budeme spolu asi zpívat koledy. :D
Zdeněk Šamalík ze 6.B

Návštěva sázavského kláštera

přidáno: 3. 10. 2012 1:38, autor: Markéta Čechová

Na začátku nového školního roku strávily třetí třídy jeden den výuky v prostředí kláštera v Sázavě. Děti se seznámily s legendami, které se pojí s klášterem a prožily netradiční prohlídku. V klášterní zahradě se žáci stali malíři a snažili se zachytit atmosféru této historické stavby ve svých výkresech. Příjemné dopoledne pokračovalo seznámením se s chovem ovcí v zahradě a děti měly i možnost ovce nakrmit. Na závěr si děti opékaly buřty a chleby na ohništi v klášterní zahradě. Celé dopoledne nás provázelo slunečné a teplé počasí, které znásobilo příjemné pocity z krásného prostředí kláštera. Všichni se těšíme na další návštěvu, kde by nás mohla čekat výuka v refektáři nebo návštěva klášterní věže.

Prezentace PicasaWeb