Návštěva sázavského kláštera

přidáno: 3. 10. 2012 1:36, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 3. 10. 2012 1:38 ]

Na začátku nového školního roku strávily třetí třídy jeden den výuky v prostředí kláštera v Sázavě. Děti se seznámily s legendami, které se pojí s klášterem a prožily netradiční prohlídku. V klášterní zahradě se žáci stali malíři a snažili se zachytit atmosféru této historické stavby ve svých výkresech. Příjemné dopoledne pokračovalo seznámením se s chovem ovcí v zahradě a děti měly i možnost ovce nakrmit. Na závěr si děti opékaly buřty a chleby na ohništi v klášterní zahradě. Celé dopoledne nás provázelo slunečné a teplé počasí, které znásobilo příjemné pocity z krásného prostředí kláštera. Všichni se těšíme na další návštěvu, kde by nás mohla čekat výuka v refektáři nebo návštěva klášterní věže.

Prezentace PicasaWeb